خواص مُورد سبز

این گیاه در سلامت بدن، پوست و مو بسیار مفید است و سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. مُورد ضد قارچ بوده و به عنوان یک ضد عفونی کننده بسیار قوی محبوب است. مهمترین خواص گیاه مورد برای موها، پرپشت‌کردن موهای سر، تقویت‌کننده ریشه و پیاز مو، رفع شوره و خارش سر، بهبود جریان خون در سر، جلوگیری از سفیدشدن موها و از بین بردن عوامل تخریب‌کننده موهای سر است. مورد در تقویت مو ها بسیار تاثیر دارد و باعث می شود ریشه های مو تقویت شود. مُورد سرشار از انواع ویتامین C بوده که مو ها را نرم، لطیف و درخشان می کند.

بیشترین علت ایجاد مشکلاتی در موی سر مربوط به میکروب ها و قارچ ها است که در روی پوست سر و مو قرار می گیرند و سبب پوسته پوسته شدن و ایجاد مشکلاتی مانند شوره سر، ریزش مو و مواردی از این قبیل می گردد، داشتن مواد ضد ریزش مو و چربی هایی که مورد نیاز فولیکول مو هستند سبب شده تا مُورد جز بهترین داروهای تقویت مو باشد.

خواص گل لادن

گل لادن حاوی ترکیبات مهمی برای سلامت مو و جلوگیری از ریزش مو می باشد. که شامل ویتامین A,C,E  و فلاونوئیدها میباشند.این ترکیبات برای محافظت از پوست، پوست سر و مو از آسیب اشعه خورشید وهمچنین جلوگیری از اثرات مخرب آلودگی و سایر فاکتورهای مضرمحیطی عمل می کنند. عصاره این گل از رشد عفونت قارچی خصوصا مالاسزیا جلوگیری کرده و با کنترل تکثیر سلول های لایه شاخی باعث رفع شوره سر می شود. این گیاه با تقویت جریان خون مویرگی از ریزش موها جلوگیری می نماید. همچنین دارای خاصیت ضد التهاب و ترمیم کننده می باشد.

شامپو شوره سر گل لادن جهت درمان خشکی و پوسته ریزی سر، جلوگیری از شوره خشک و فعالیت بالای قارچی مناسب است. شامپوگل لادن کلوران از ریزش پوسته و شوره ی خشک و عود مجدد آن جلوگیری می نماید.

خواص آلوئه ورا

آلوئه ورا به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی و ویتامین‌های مغذی خود، به‌عنوان درمانی برای خشکی مو و پوست محبوبیت پیدا کرده است، که به تسکین شوره سر کمک می کند و دارای ترکیبات گیاهی است که به تقویت موهای سالم کمک کنند. خارش پوست سر و پوسته پوسته شدن پوست زیر موها را می‌توان با کمک آلوئه ورا درمان کرد. آلوئه ورا به رفع التهاب پوست سر که شوره سر ایجاد می‌کند، کمک می‌نماید. اسیدهای چرب موجود در گیاه آلوئه دارای خواص ضدالتهابی هستند و جزو خاصیت درمانی آلوئه ورا برای موهای خشک محسوب می‌شوند.

استفاده از آلوئه ورا یک راه عالی برای داشتن موهایی سالم‌تر، درخشان‌تر و نرم‌تر است.  آلوئه ورا حاوی ویتامین‌های A,C,E  است. هر سه این ویتامین‌ها به گردش سلولی کمک می‌کنند، رشد سلولی سالم و موهای درخشان را افزایش می‌دهند که از خواص آلوئه ورا برای مو است.

خواص پیروکتون اولامین

پیروکتون اولامین ماده موثره ای که در درمان مقاوم ترین شوره ها به میزان چشمگیر، کنترل خارش و پوسته ریزی در شامپوها استفاده میشود. همانطور که میدانید شوره سر یک بیماری پوستی مزمن بوده و باعث پیداشدن عوارضی همچون پوسته پوسته شدن و گاهی خارش و قرمزی است. این ماده باعنوان پیروتون اتانولامین نیز شناسایی میشوند. کرم های ضد شوره دارای کمپلکس زنیک پریتون هستند.

این ماده ضد شوره و خارش وهمینطوردارای خواص ضد قارچی میباشد که باعث میشود شیوع مالاسزیا گلوبوزا را کنترل کند .این ماده باعث تقویت رشد مو شده و قطر مو را زیاد می کند و باعث کم کردن ریزش مو می شود. قابل توجه است که پیروکتون اولامین حاوی خاصیت های ضد قارچی می باشد. برای مقابله کردن با شوره سر لازم است از شامپوی ضد شوره دارای پیروکتون اولامین استفاده بفرمایید.