خواص دانه قهوه

کافئین موجود در قهوه به طور خاص می تواند ظاهر و بافت مو را بهبود دهد، کافئین موجب رشد دو چندان موها و افزایش تراکم آن ها می شود.

استفاده از کافئین به صورت موضعی می‌تواند باعث مهار عامل اصلی ریزش مو شود و این عامل اصلی، هورمون دی هیدرو تستوسترون و آنزیم فسفودی استراز است. مصرف کافئین می‌تواند جلوی فعالیت این هورمون‌ها و اثرشان بر ریزش مو را بگیرد. کافئین همچنین باعث رشد مضاعف موها و افزایش تراکم آنها می‌گردد یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌های تقویت مو و جلوگیری از ریزش موها استفاده از محصولات و شامپوهای کافئین دار است

مصرف شامپو های حاوی کافئین به دلیل ویژگی های فوق العاده در سلامت و تقویت مو حائز اهمیت هستند. استفاده از شامپو های دارای عصاره کافئین رشد مو را بهبود می دهند وعلاوه بر تقویت ساقه مو، باعث درخشندگی و شفافیت طبیعی به مو شده و می توانند مانند یک رنگ موی طبیعی نیز عمل نمایند.کافئین سرشار از مواد مغذی نظیر آنتی اکسیدان ها می باشد که باعث تحریک تولید سلول های سالم مو می گردد.

خواص رزماری

عصاره‌ی رزماری مانند ماینوکسیدیل رشد مو را افزایش می‌دهد. عصاره‌ی رزماری برای درمان ریزش موی ناشی از برخی بیماری‌های خاص، عملکرد بهتری دارد. به طور کلی، رشد مجدد یا کاهش ریزش در هر صورت احتمالاً به دلیل محیط پوست سر و گردش خون آن است. در نتیجه عصاره‌ی رزماری می‌توانید در این زمینه مفید باشد.

عصاره‌ی رزماری از مو در برابر آسیب و شکستگی محافظت می‌کند به همین دلیل بر ریزش مو تأثیر مثبت می‌گذارد. با استفاده از این عصاره در طولانی مدت، موها مستحکم‌تر، ضخیم‌تر، پرپشت‌تر و درخشان‌تر می‌شوند و آسیب کمتری می‌بینند.

توانایی عصاره‌ی رزماری در جلوگیری از ریزش مو به دلیل پیشگیری از شکستگی و بهبود پوست سر است. ریزش مو می‌تواند در اثر شکستگی یا آسیب، التهاب، پسوریازیس شدید یا اگزما یا زخم‌هایی ایجاد شود که در رشد و عملکردهای فولیکول تداخل ایجاد می‌کنند.

خواص ویتامین B6

یکی از نشانه های سلامت عمومی بدن، موها می باشند که اگر بدن با کمبود مواد مغذی رو به رو باشد، موها دچار ریزش یا شکنندگی می شوند. کمبود ویتامین B6 می تواند عامل مشکلات پوستی از جمله درماتیت باشد که ممکن است منجر به ریزش مو شود. ویتامین های B معروف به ویتامین های B کمپلکس با موهایی سالم و مستحکم در ارتباط است. بدن قادر به ذخیره یا ساخت این ویتامین ها در بدن نیست، بنابراین ویتامین های B به ویژه ویتامین B6 باید از طریق رژیم غذایی یا مکمل ها دریافت شود. ویتامین B6 در کمک به افزایش سطوح هموگلوبین و میزان اکسیژن موجود در خون نقش دارد. دریافت میزان کافی از ویتامین B6 به فولیکول های مو در دریافت اکسیژن کافی و سلامت آنها برای رشد سالم و کاهش ریزش مو کمک می کند.