خواص گیاه جو دوسر

استفاده از جو دو سر به قرن‌ها پیش و  به دوران روم باستان برمی گردد. از همان جا فواید جو دو سر برای مردم کشف شد. گاهی از آن برای درمان اگزما، سوختگی و سایر بیماری‌های التهابی پوست استفاده می‌شد. در اوایل دهه 1900، تحقیقات و پژوهش‌ها درباره جو دوسر در محصولات آرایشی بسیار گسترده‌تر شد. و در دهه 1940، جو دو سر کلوئیدی به‌راحتی در بازار در دسترس قرار گرفت و به‌طور گسترده‌ای در مراقبت از پوست استفاده ‌شد.

خواص ضد التهابی فقط یکی از فواید جو دو سر است ،این التهاب می‌خواهد در اثر انواع خشکی، پوست‌پوسته‌شدن، زبری، خارش و تحریک باشد یا هر دلیل دیگری مثل گزش حشرات، همگی با این محصول التیام پیدا می‌کند همچنین جو دو سر حاوی پلی ساکاریدها، هیدروکلوئیدها و چربی‌هاست که در کنار هم باعث ایجاد یک لایه روی پوست می‌شوند و رطوبت را در پوست حبس می کنند. همین ویژگی، جو دو سر را به نرم کننده‌ای قدرتمند تبدیل می‌کند. به بیان ساده، جو دوسر، رطوبت کافی به پوست خشک و دهیدراته اضافه می‌کند.

این گیاه ارزشمند حاوی ویتامین های B1،B2 ،D ،E و سرشار از کاروتن، لیپید و پلی فنول  می باشد. جو دوسر خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و می تواند رادیکال های آزاد را خنثی کرده و میزان آسیب اکسیداتیو به پوست و بدن را به صورت چشمگیری کاهش دهد.