خواص میوه انبه

انبه سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، کربوهیدرات‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها است که برای سلامت موها ضروری هستند. اسیدهای چرب مغذی موجود در کره انبه به کاهش شکستگی مو کمک می کند که به طور طبیعی باعث اضافه کاری و خشک شدن مو می شود. چربی های موجود در روغن انبه رشته های مو را تقویت می کند و از آنها در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند.

انبه حاوی پروتئین، ویتامین ها C,B6,K فولیک اسید، پتاسیم، کلسیم، مس، و منیزیم و مواد مغذی دیگر است. این مواد مغذی کمک زیادی به رشد موهای سالم و شاداب می کنند. یکی از خواص انبه تقویت مو است چراکه حاوی ویتامین A یعنی ماده مغذی موردنیاز در تأمین چربی پوست بوده که رطوبت موها را نیز تأمین می‌کند. همچنین ویتامین A  برای رشد نسوج بدن ازجمله پوست و مو حیاتی است.

خواص روغن آرگان

روغن این میوه دارای مقدار زیادی اسید چرب، ویتامین A , C , E، امگا ۶ و ۹، آنتی اکسیدان و لینولئیک اسید است. ویتامین A موجود در این روغن پوست و مو را تغذیه کرده و می‌تواند آسیب‌ دیدگی آنها را ترمیم کند. روغن آرگان مرطوب‌کننده بسیار خوبی است و به دلیل میزان بالای ویتامین E  و آنتی اکسیدانش با شوره و پوسته‌های خشک سر مبارزه می‌کند. این روغن حالت وزی مو را می‌گیرد و موخوره را هم درمان می‌کند. شامپوهای حاوی روغن آرگان نرمی، استحکام و درخشندگی مو را باز می‌گرداند و با خشکی، شکنندگی و آسیب مو مبارزه می‌کند. ویژگی مثبت شامپوهای حاوی روغن آرگان این است که به نرم‌کننده و حالت‌دهنده نیازی نخواهید داشت.

خواص روغن جوجوبا

روغن جوجوبا حاوی مقادیر زیادی از ویتامین‌های E، B و امگا6 است. همچنین حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند. روغن جوجوبا دارای خواص ضدباکتریایی، ضدقارچ و ضد سم است.

استفاده از روغن جوجوبا بر روی موها به مرطوب شدن آن‌ها کمک می کند. همچنین به رفع خشکی و کدری پوست سر و بازگرداندن تعادل چربی به موها کمک می کند،روغن جوجوبا پوست سر را مرطوب می‌کند و سلامت مو، فولیکول‌ها و غدد چربی را بهبود می‌بخشد.

روغن جوجوبا یک لایه محافظ روی ساقه مو ایجاد می‌کند که مو را مرطوب و از آلودگی‌ها و آسیب‌ به مو جلوگیری و رطوبت مورد نیاز آن را تأمین می‌کند.