خواص هیالورونیک اسید بر مو

هیالورونیک اسید یک مرطوب کننده است، که می تواند آب را جذب کند. وقتی روی موهای مرطوب استفاده می شود، آب را در آنجا به دام می اندازد، که این امر می تواند کوتیکول را هیدراته کند. در نتیجه باعث نرم ترشدن و کمترشدن حالت وزی موها می شود.

هیالورونیک اسید می تواند درمان موثر برای طیف وسیعی از انواع موهای خشک و کدر و درمان‌های پوست سر باشد، همچنین موخوره را کاهش می دهد. این ماده فوق العاده به پر کردن موهای خشک و آسیب دیده کمک می کند و به تارهای خشک شده مو زندگی می بخشد. این به نوبه خود می تواند به حجم دادن به ریشه های شما کمک کند

محصولات موی زیادی وجود دارند که دارای این ماده هستند اما محصولات آبرسان هیالورونیک اسید اووانِ یکی از بهترینها در کمک به آبرسانی موهای شما است.

خواص جوانه گندم

جوانه گندم سرشار از ویتامین‌های  A،B1،B6،B12،E است که همگی دارای فواید بسیاری برای جلوگیری از ریزش مو و سفید شدن آن است همچنین دارای مواد سودمند دیگری مانند اسید فولیک، کلسیم، فسفر، روی، ید، سلنیوم و منیزیوم درون جوانه گندم می باشد. خواص روغن جوانه گندم برای مو باعث رشد مجدد موهای ریخته شده می‌گردد. دلیل این امر وجود آنتی اکسیدانی در روغن جوانه گندم است که می تواند از طریق کاهش استرس اکسیداتیو، که نوعی آسیب سلولی است که با ریزش مو مرتبط است، به رشد و ترمیم موها کمک کند.

استفاده از روغن جوانه گندم برای مو نیز موجب آبرسانی موها می‌شود.این روغن می تواند از موهای شما در برابر آسیب‌های محیطی همچون شرایط آب و هوایی، آلودگی‌های هوا، سایش به کلاه، شال ، روسری محافظت کند.جوانه گندم تارهای موی شما را چرب کرده و از شکستن آن جلوگیری می‌کند. از این مواد پس از اینکه جوانه به اندازه خود گندم رشد کرد می‌توان استفاده کرد.کمبود ویتامین A باعث خشک شدن پوست سر و در نتیجه ریزش مو می‌شود. مصرف مناسب از ویتامین A باعث تقویت ریشه مو و روان شدن آن می‌شود. جوانه گندم سرشار از ویتامین A است.

خواص روغن بادام

روغن بادام مغذی و مرطوب کننده است و از نظر مواد مغذی فوق‌العاده غنی، از نظر بافت سبک وزن است. روغن بادام سرشار از اسیدهای چرب امگا (اسیدهای اولئیک، لینولئیک و پالمیتیک)، ویتامین E  یک آنتی اکسیدان و همچنین اسکوالن، پلی فنول ها، ویتامین ها و مواد معدنی است. روغن بادام حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین B7 یا بیوتین است. بیوتین می تواند به ضخیم شدن و رشد موهای نازک کمک کند، زیرا به رشد مجدد فولیکول ها و تولید کراتین کمک می کند.

روغن بادام موهای خشک و کدر را آبرسانی می کند و به بازیابی درخشندگی و حالت پذیری کمک کند. روغن بادام می تواند به مرطوب کردن موهای فرآوری شده و کدر کمک کند و آن را صاف و ابریشمی کند.همچنین به عنوان یک درمان ترک، کاهش موخوره و موهای آسیب‌دیده مورد استفاده قرار دهند.روغن بادام دارای خاصیت ضد باکتری است واین امر ان را برای پوست سر کسانی تبدیل می کند که از شوره سر ناشی از رشد بیش از حد مخمر رنج می برند.