خواص میوه انار

انار به دلیل دارا بودن محتوای پلی فنولی ،خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی دارد و از طریق پاکسازی گونه های اکسیژن واکنشی ومهاراکسیداسیون لیپید قادر به تقویت موها و استحکام بخشی به آنها است. خاصیت ضد باکتریایی و ضد التهابی نیز دارد.عصاره انار، محرک جریان خون و ترمیم کننده فولیکول مو است و می تواند با افزایش گردش خون در پوست سر، مو را در مرحله آناژن (مرحله رشد فعال) حفظ کند وهمچنین با تحریک ریشه مو بر رشد مو تاثیر می گذارد و از ریزش و سفیدی موها جلوگیری می کند.

روغن هسته انار غنی از مواد مغذی و سرشار از ویتامین‌هایی مانند ویتامین C است. این روغن با تحریک پوست سر باعث افزایش گردش خون، بالا رفتن استحکام رگ‌های خونی و افزایش رشد مو می‌شود. روغن هسته انار همچنین موهای شکننده و آسیب‌دیده را احیا می‌کند. با ترمیم ساقه مو و رفع شکنندگی آن، سطح تارهای مو تا حد زیادی صاف و یکدست شده و به این ترتیب روغن هسته انار باعث براق شدن و درخشندگی موها می‌شود.

خواص ویتامین E

با قرار گرفتن موها در معرض نور خورشید، تارهای موی ما آسیب می‌بینند و دچار شکستگی، سفید شدن، زبری و ریزش می‌شوند. ویتامین E با افزایش گردش خون در پوست سر به افزایش رشد مو کمک می‌کند. ویتامین E پوست سر شما را تقویت می‌کند و با کاهش اثرات استرس اکسیداتیو و حفظ لایه چربی محافظ، بستری قوی برای رشد موهای شما فراهم می‌کند. همچنین روغن ویتامین E می‌تواند جایگزین لایه چربی محافظ شود و درخشندگی را به موی شما بازگرداند.

موخوره و آسیب‌های ناشی از رنگ مو و ابزارهای حرارتی (سشوار، فرکننده‌ها و صاف‌کننده‌ها) از مشکلات شایع مو هستند که با روغن ویتامین E درمان می شود. ویتامین E کوتیکول مو را نرم و آن را تقویت می‌کند. به این وسیله، موخوره و شکنندگی مو را کاهش می‌دهد.

خواص روغن نارگیل

روغن نارگیل فواید زیادی برای مو دارد. برای از بین بردن شوره سر، بازگرداندن درخشندگی به موهای خشک و آسیب دیده، درمان موخوره و محافظت از مو در برابر آسیب های حالت دهنده ها استفاده می شود. استفاده از آن برای اکثر انواع مو بی خطر است. روغن نارگیل مملو از اسیدهای چرب است که می تواند سلامت مو را بهبود بخشد.

مو از پروتئین، به ویژه کراتین ساخته شده است. رنگ ها، سفید کننده ها، شامپوها و محصولات حالت دهنده می توانند به این پروتئین آسیب رسانده و موها را کدر و شکننده کنند.روغن نارگیل تنها روغنی است که می تواند از دست دادن پروتئین را کاهش دهد. روغن نارگیل فقط برای مو نیست و می‌تواند به بهبود شوره سر و سایر بیماری‌های پوست سر هم کمک کند. روغن نارگیل خواص مرطوب‌کنندگی، ضدالتهابی و ضدمیکروبی دارد که برای مو مفید است.